Online beseda s MUDr. Helenou Máslovou

PLODNOST

Jak využít spojení hlava-tělo z pohledu zdraví a plodnosti?

sobota 19. 2. 2022 od 17h

Záznam je v ceně vstupenky.

Pusťte si pozvánku na besedu od Heleny Máslové:

Určitě to všichni znáte, určitě jste to už všichni slyšeli, když někdo říká:

„Máš to v hlavě, je to o hlavě…“

A ve skutečnosti je to v těle. Klasická příhoda je, když žena nemůže otěhotnět a gynekolog jí řekne: „Jste úplně v pořádku.“ A kamarádka pak: „Mně se zdá, že to máš v hlavě.“

Co si pod tím představit? Co znamená, když nám hlava a tělo spolu nekomunikují tím optimálním způsobem? Jak vůbec tato komunikace probíhá?

Jak využít toho,
že tato komunikace existuje?

Pokud se nám podaří porozumět komunikaci mezi myšlením a zbytkem těla, pokud toto pochopíme, můžeme to začít využívat.

Využití poznání, že myšlenky tvoří naše žití a naše žití tvoří naše návyky a naše návyky tvoří náš osud, nám přináší možnost ovlivnit právě tyto myšlenky.

Psychosomatika je obor, který se snaží rozetnout určité začarované kruhy, když se točíme stále dokola. Čím je to horší, tím jsou moje myšlenky horší a o to hůře je mi fyzicky. A člověk neví, jak se z toho vymotat...

Psychosomatika tedy zasahuje na úrovni myšlenek a psychického prožívání. Stejně tak jako se chirurg snaží problém vyřešit tím, že jde ostrým skalpelem do těla.

Ráda bych vás pozvala ke společnému průzkumu, jak spojení těla a hlavy funguje, a jak ho můžeme ovlivnit. Ráda bych vám dala několik tipů, jak se dostat do stavu sebepozorovatele, tak, abyste byli všímavější ke svému tělu.

Jakmile pochopíte souvislosti mezi psychikou a fyzickými projevy, tak budete mít možnost tyto stavy kontrolovat, ovlivňovat a měnit k lepšímu.

Helena Máslová se pro mě stala velmi důležitou. A to nejen jako člověk, ale také jako lékařka. Zhruba před 8 lety mě zaujala svými postoji v oblasti práce s ženským zdravím. Poukazovala na témata, která byla často brána jako tabu. Zaujala mě natolik, že se mi splnilo přání ji poznat a také doporučit moji tehdejší přítelkyni, nynější ženu Šárku, matku našich 2 dcer, k řešení potíží s cyklem. Tenkrát Šárce na její cestě pomohla, ukázala nové obzory, vhledy a směr a možná i proto dnes máme dvě krásné zdravé dcery. Helenka vidí nejen ženské zdraví v souvislostech a k tomu má obrovské zkušenosti z praxe. Jsem velmi vděčný, že právě ona je první ženou, kterou přivádím do klubu Umění být zdráv, a že společně poplujeme na vlně vhledů při naší besedě na téma Jak využít spojení hlava-tělo v oblasti zdraví a plodnosti. Buďte u toho s námi. Těším se moc.
MUDr. Jan Vojáček, CFMP

BONUSOVÁ INFOGRAFIKA ke stažení:
Jak využít spojení hlava-tělo
v oblasti zdraví a plodnosti

Beseda s MUDr. Helenou Máslovou:

350 Kč

(15 Eur)

VYPLŇTE OBJEDNÁVKU A ZÍSKEJTE VSTUPENKY

Děkujeme a těšíme se na vás ve vysílání.