2. SETKÁNÍ KOMUNITY UBZ

Inspirace, promítání, beseda, sdílení, povídání...

📆 4. 4. 2023, 15:30–22:00 hod.
🚩 Cargo Gallery, Praha
Rašínovo nábř., 120 00 Nové Město

„Uděláme si hezké odpoledne, které nás všechny jistě provede dalším porozuměním, jak to tady vlastně celé funguje."

V Klubu Umění být zdráv svítíme na principy, které utvářejí naši individuální realitu, prožitek, zdraví a nemoci. A bylo pro mě fascinující navštívit povídání Miroslava Bárty, který hovořil o principech, na kterých fungují celá společenství, civilizace. Stejně tak byl zajímavý rozhovor s dokumentaristou Petrem Horkým, který nejenže tvoří zajímavé filmy, ale je také srdcem dobrodruh.

Proto je velkým potěšením nabídnout vám společné zhlédnutí snímku Civilizace a následně se o oněch principech i s Petrem Horkým pobavit.

Uděláme si hezké odpoledne, které nás všechny jistě provede dalším porozuměním, jak to tady vlastně celé funguje. Moc se těším, že se 4. 4. 2023 potkáme na úžasném místě v Praze, kde loď Cargo Gallery stojí, a budeme se tak moci kochat i nádhernými pohledy na Prahu.

Honza 🙏🏻

„Nic neskončí jinak, než jak sami budeme chtít. Otázkou je, jestli víme, co chceme.“

  • Podle jakých pravidel a zákonů se mění naše civilizace?
  • Proč civilizace rostou, pak zanikají a nahrazují je jiné?
  • Je vůbec možné, abychom byli první, kdo chod dějin změní?
  • A co když zmizí globální civilizace, co zbude?

Na tyto otázky hledali odpověď režisér Petr Horký s egyptologem Miroslavem Bártou sedm let. Společně procestovali více než třicet zemí světa, poznávali odlišné kultury, navštívili nespočet míst, potkali se s celou řadou významných osobností…

Z jejich putování vznikl dokument Civilizace - Dobrá zpráva o konci světa, který je podle Petra Horkého největší produkcí moderní české cestopisné tvorby. A ten vám na setkání promítneme.

Snímek, který do českých kin vstoupil v říjnu loňského roku, vás zavede do opravdu odlehlých koutů naší planety. Například k amazonským indiánům Waorani nebo na nejizolovanější místo na světě – Velikonoční ostrov, spolu s tvůrci se dostanete také do útrob Káhirských pyramid.

V dokumentu zazní i názory na danou problematiku od celé řady zajímavých hostů. Petr Horký a Miroslav Bárta si před kamerou povídali mimo jiných s norským mořeplavcem, dobrodruhem, antropologem a etnografem Thorem Heyerdahlem, anglickou bioložkou zabývající se primáty Jane Goodall, promluví i Scilla Elworthy, která coby mírová vyjednavačka byla třikrát nominovaná na Nobelovu cenu míru. V dokumentu se objeví také spisovatel John Perkins, bývalý generální tajemník Nejvyšší rady pro památky Egypta Zahi Hawas nebo lékař a autor mnoha knih o osobním rozvoji a celostní medicíně Deepak Chopra.

Autoři se dokumentem snaží poukázat na to, že i když na záchranu naší civilizace je téměř za pět minut dvanáct, ještě není úplně pozdě. 

 

A nejen na toto téma se 4. 4. 2023 uskuteční v rámci setkání komunity UBZ beseda s Petrem Horkým.

Co se na besedě dozvíte?
  • Co všechno tvůrci dokumentu na cestách zažili?
  • Co jim sedm let cestování dalo?
  • Jak se během putování změnil jejich pohled na náš svět a to, jak si ho tvoříme?
  • Co můžeme udělat pro to, aby svět byl lepší?
  • A mnoho dalšího...
„S příchodem covidu jsem si uvědomil, jak moc je náš svět křehký a postupně mi začal tuhnout úsměv na rtu. A když Rusko vtrhlo na Ukrajinu, tak mě smích přešel úplně. Svět už nikdy nebude stejný jako v době, kdy jsme s filmem začali. Netvrdím, že snad bude horší (taky máme podtitul Dobrá zpráva o konci světa), ale to, jak to všechno dopadne, je v našich rukou. Nic neskončí jinak, než jak sami budeme chtít. Otázkou je, jestli víme, co chceme.“
Petr Horkýrežisér-dokumentarista, producent, spisovatel, moderátor, cestovatel
Program 2. setkání komunity UBZ
Cargo Gallery, Rašínovo nábřeží
Praha - Nové Město
od 15:00Registrace vstupenek
15:30–17:00Zahájení a klubové povídání
17:00–18:30Promítání filmu Civilizace
18:30–20:00Beseda s tvůrcem filmu Petrem Horkým
20:00–22:00Klubové povídání

4. 4. 2023  15:00–22:00

Děkujeme za vaši důvěru a že nám pomáháte svým příkladem šířit hlavní myšlenku zdravější společnosti pro sebe a naše děti